انواع دستگاه بخور و مزایای آن

تاریخ ارسال : 1400/08/30

دستگاه بخور یکی از دستگاه های مفید برای سلامتی است که دارای دو نوع بخور سرد و گرم است. شما می توانید براساس نیاز یکی از این گزینه ها و یا دستگاه بخور گرم و سرد همزمان را خریداری کنید.

با شروع شدن فصل سرد و خشکی هوا شاهد بسیاری تغییرات در سیتم بدن می شوید. از خشک شدن پوست، حساسیت در برابر سرما و مشکلات تنفسی و ... هر فصل در هر اقلیمی متفاوت است با این وجود شاخص هوا اعلام می کند که سطح رطوبت نسبت به استاندارد و میانگین محیط تغییر داشته است. با این که فصل پاییز و زمستان شاهد بارندگی بیشتری هستیم. اما سرمای هوا و تغییرات حاصله باعث می شود که سطح رطوبت تا حد قابل توجهی کاهش یابد. یکی از لوازمی که می تواند تا حد زیادی تعادل دما و وضعیت رطوبت هوا را در حالت استاندارد حفظ کند دستگاه بخور است.

دستگاه بخور با فناوری ساده ای که دارد می تواند تعادل هوا را حفظ کند. مخصوصا در منازلی که کودکان و سالمندان زندگی می کنند حفظ رطوبت  هوا برای سلامتی بسیار مهمتر است. همچنین که حفظ رطوبت هوا به جوانی پوست و سلامت بدن نیز مرتبط است. بسیاری از بیماری هایی که مستقیم با ریه درگیر هستند همچون سرماخوردگی و آنفولانزا با تأمین رطوبت هوا قابل کنترل هستند. دوره بیماری کوتاهتر می شود و همچنین امکان انتقال بیماری نیز کاهش می یابد.

انواع دستگاه بخور

دستگاه بخور انواع مختلفی دارد و در طراحی های متنوع می تواند برای شخص و اشخاص مختلف مورد استفاده قرار گیرد. از دستگاه بخور می توان در منازل، محل کار، اتاق خواب استفاده کرد. طرح های مختلف، رنگ های متنوع مناسب کودکان و بزرگسالان نیز وجود دارد. برندهای معتبری اقدام به تولید دستگاه بخور با کیفیت و گارانتی طولانی مدت کرده اند که می تواند خرید مطمئن تری را برای مصرف کنندگان در پی داشته باشد.

نحوه کار دستگاه بخور

دستگاه بخور دارای یک محفظه آب در ابعاد مختلف است با استفاده از انرژی برق و تبدیل آن به انرژی گرمایی آب را بخار کرده و از مجرای ایجاد شده خارج می شود. همچنین قدرت پخش بخار باعث می شود که بخار آب در محدوده وسیعتری منتقل شود.

دستگاه بخور گرم با حرارت کار می کند. دستگاه های بخور سرد اما روش دیگری دارند. در این نوع دستگاه ها، اوتراسوند قابلیت ایجاد ذرات بسیار ریز آب را دارد. در این حالت آب سرد به شدت در هوا پخش می شوند. این دستگاه ها مصرف برق کمتری نسبت به بخور گرم دارند. خطر سوختگی برای کودکان ندارد و همچنین تغییری در دمای هوا بوجود نمی آورد .در بخار گرم هوا به مرور سنگین می شود و دم می کند. اما شما می توانید ساعات بیشتری از دستگاه بخور سرد استفاده کنید.